Blühender Apfelbaum auf einer Streuobstwiese in der Lausitz © SI (2022)
Budyšin
Sorbisches Institut e. V. / Serbski institut z.t.

Dwórnišćowa 6
02625 Budyšin
+49 3591 4972-0
+49 3591 4972-14

Wotnožka Choćebuz
Sorbisches Institut e. V. / Serbski institut z.t.

Augusta Bebelowa dróha 82
03046 Choćebuz
+49 355 48576-482
+49 355 48576-494

Přistajeni

Na tutej stronje su přistajeni Serbskeho instituta wotpowědnym wotrjadam respektiwnje organizaciskim jednotkam přirjadowani. Cyle deleka na stronje namakaće alfabetisku lisćinu wšitkich přistajenych.

Wjednistwo/sekretariat

Dr. Susanne Hozyna
zastupowaca direktorka, wědomostna sobudźěłaćerka
susanne.hozyna@serbski-institut.de
Foto von Svetlana Janowitz
Svetlana Janowitz
sekretariat (Choćebuz)
svetlana.janowitz@serbski-institut.de
 0355/48576482
Foto von Regina Kindermanowa
Regina Kindermanowa
šefsekretariat (Budyšin)
regina.kindermanowa@serbski-institut.de
 03591/49720‎

Centralne wědomostne posłužby

Dr. Susanne Hozyna
zastupowaca direktorka, wědomostna sobudźěłaćerka
susanne.hozyna@serbski-institut.de

Wotrjad kulturne wědomosće

Dr. Susanne Hozyna
zastupowaca direktorka, wědomostna sobudźěłaćerka
susanne.hozyna@serbski-institut.de
Dr. Alfred Rogan
wědomostny sobudźěłaćer

Rěčespytny wotrjad

Dr. Richard Bígl
wědomostny sobudźěłaćer, Budyšin
richard.bigl@serbski-institut.de
Syman Blum
wědomostny sobudźěłaćer
syman.blum@serbski-institut.de
Dr. habil. Lechoslaw Jocz
wědomostny sobudźěłaćer
lechoslaw.jocz@serbski-institut.de
Prof. Dr. Thomas Menzel
wědomostny sobudźěłaćer, Budyšin
thomas.menzel@serbski-institut.de
Dr. Anja Pohončowa
wědomostna sobudźěłaćerka, Budyšin
anja.pohoncowa@serbski-institut.de
Dr. Leńka Šołćic
wědomostna sobudźěłaćerka, Budyšin
lenka.solcic@serbski-institut.de
Dr. Jana Šołćina
wědomostna sobudźěłaćerka, Budyšin
jana.solcina@serbski-institut.de

Biblioteka & archiw (Budyšin)

Wito Bejmak
nawoda Serbskeje centralneje biblioteki a Serbskeho kulturneho archiwa
wito.bejmak@serbski-institut.de
Dr. Annett Brězanec
wjednica Serbskeho kulturneho archiwa
annett.brezanec@serbski-institut.de
 03591/497233

Měrćin Brycka
dokumentowy archiw, rjadowanje, zapisowanje a hladanje wobstatkow, poradźowanje wopytowarjow
mercin.brycka@serbski-institut.de
 03591/497234
Marhata Deleńkowa
fotowy archiw, poradźowanje wopytowarjow
marhata.delenk@serbski-institut.de
 03591/497231
Doreen Kopjenec
dochad knihow, bibliotekski katalog, słužba w čitarni, poradźowanje wopytowarjow, wupozčowanje
doreen.kopjen@serbski-institut.de
 03591/497215
Josefina Rachelic
wuměna spisow, bibliotekski katalog, słužba w čitarni, poradźowanje wopytowarjow, wupozčowanje
Josefina.Rachelic@serbski-institut.de
 03591/497215
Hanaróža Šafratowa
skazanki, dochad časopisow, hladanje wobstatkow, dalokowupožčowanje, zjawnostne dźěło
annerose.schaffrath@serbski-institut.de
 03591/497232
Borbora Šołćina
medijowy archiw
barbara.scholze@serbski-institut.de

Zarjad (Budyšin)

Monika Šołćina
knihiwjednica
monika.scholze@serbski-institut.de

Wšitcy přistajeni – po alfabeće