Ahorn mit Laubfärbung in der Bahnhofstraße in Bautzen © Sorbisches Institut (2022)
Budyšyn
Sorbisches Institut e. V. / Serbski institut z.t.

Dwórnišćowa 6
02625 Budyšyn
+49 3591 4972-0
+49 3591 4972-14

Wótnožka Chóśebuz
Sorbisches Institut e. V. / Serbski institut z.t.

Droga Augusta Bebela 82
03046 Chóśebuz
+49 355 48576-482
+49 355 48576-494

Pśistajone

W slědujucem su pśistajone Serbskego instituta pśirědowane wótpowědnym wótźělenjam resp. organizatoriskim jadnotkam. Ceło dołojce na boce namakajośo alfabetisku lisćinu wšyknych pśistajonych.

Wjednistwo/sekretariat

Dr. Susanne Hozyna
zastupujuca direktorka, wědomostna sobuźěłaśerka
susanne.hozyna@serbski-institut.de
Foto von Svetlana Janowitz
Svetlana Janowitz
sekretariat (Chóśebuz)
svetlana.janowitz@serbski-institut.de
 0355/48576482
Foto von Regina Kindermanowa
Regina Kindermanowa
šefsekretariat (Budyšyn)
regina.kindermanowa@serbski-institut.de
 03591/49720‎

Centralne wědomnostne pśedewześa

Dr. Susanne Hozyna
zastupujuca direktorka, wědomostna sobuźěłaśerka
susanne.hozyna@serbski-institut.de

Wótźělenje kulturne wědomnosći

Wótźělenje za rěcywědu

Katja Atanasov, M.A.
wědomnostna sobuźěłaśeŕka, Chóśebuz
katja.atanasowa@serbski-institut.de
Syman Blum
wědomnostny sobuźěłaśeŕ
syman.blum@serbski-institut.de
Foto von Dr. habil. Lechoslaw Jocz
Dr. habil. Lechoslaw Jocz
wědomnostny sobuźěłaśeŕ
lechoslaw.jocz@serbski-institut.de
Dr. Fabian Kaulfürst
wědomnostny sobuźěłaśeŕ, Chóśebuz
fabian.kaulfuerst@serbski-institut.de
Dr. Leńka Šołćic
wědomostna sobudźěłaćerka, Budyšin
lenka.solcic@serbski-institut.de
Joanna Szczepańska, M.A.
wědomnostna sobuźěłaśerka, Chóśebuz
joanna.szczepanska@serbski-institut.de
Gregor Wieczorek
wědomnostny sobuźěłaśeŕ, Chóśebuz
gregor.wieczorek@serbski-institut.de
Dr. Kito Kśižank
wědomnostny sobuźěłaśeŕ, Chóśebuz
kito.ksizank@serbski-institut.de

Wótźělenje za regionalne wuwiśe a mjeńšynowy šćit

Dr. Lutz Laschewski
wjednik wótźělenja za regionalne wuwiśe a mjeńšynowy šćit
lutz.laschewski@serbski-institut.de

Biblioteka & archiw (Budyšyn)

Wito Bejmak
wjednik Serbskeje centralneje biblioteki a Serbskego kulturnego archiwa
wito.bejmak@serbski-institut.de
Dr. Annett Brězanec
wjednica Serbskego kulturnego archiwa
annett.brezanec@serbski-institut.de
 03591/497233

Měrćin Brycka
dokumentowy archiw, wopisanje, pśistupnjenje a wótwardowanje wobstatkow, póraźowanje woglědarjow
mercin.brycka@serbski-institut.de
 03591/497234
Marhata Deleńkowa
fotowy archiw, póraźowanje woglědarjow
marhata.delenk@serbski-institut.de
 03591/497231
Doreen Kopjenec
dochad knigłow, katalog biblioteki, słužba w cytarni, póraźowanje woglědarjow, wupóžycowanje
doreen.kopjen@serbski-institut.de
 03591/497215
Josefina Rachelic
wuměna spisow, katalog biblioteki, słužba w cytarni, póraźowanje woglědarjow, wupóžycowanje
Josefina.Rachelic@serbski-institut.de
 03591/497215
Hanaróža Šafratowa
skazanki, dochad casopisow, wótwardowanje wobstatkow, wupóžycowanje dodaloka, zjawnostne źěło
annerose.schaffrath@serbski-institut.de
 03591/497232
Borbora Šołći Šołćina
medijowy archiw
barbara.scholze@serbski-institut.de

Zastojarstwo (Budyšyn)

Měto Benad
wjednik
meto.benad@serbski-institut.de
Monika Šołćina
knigływjednica
monika.scholze@serbski-institut.de

Wšykne pśistajone – pó alfabeśe